+420777440406

Výměna rozvodů 3.0 TDI

Rozvody 3.0 TDI mají složitý systém umístěný mezi motorem a převodovkou. Výměna rozvodů 3.0 tdi je podstatně náročnější a složitější než u vozidel s motorizací 2.0 TDI.

Nabízíme profesionální výměnu rozvodových řetězů 3.0 tdi, 2.7 tdi a 4.2 tdi pro vozidla Audi, VW, Porsche, která mají tento složitý rozvodový systém umístěný mezi motorem a převodovkou.

Při výměně rozvodů 3.0 TDI používáme kompletní originální sady, které obsahují veškeré vodící lišty, hydraulické napínací mechanismy, rozvodové řetězy, nové originální šrouby atd.

výměna rozvodů 3.0 tdi

Při výměně rozvodů 3.0 TDI u nás dále probíhá kompletní výměna oleje a filtru (Petro Canada 5w30 norma 507 00, 504 00 a filtry Mann). Výměna chladící kapaliny, nová těsnění vstřikovačů (u verze motorizace se dvěma řetězy), včetně čištění v ultrazvuku, nová těsnění ventilových vík, kontrola a případné doplnění převodovkového oleje. Dále výměna veškerých těsnění turbodmychadla, DPF a EGR systému, které je potřeba demontovat během výměny rozvodového mechanismu.

Při práci postupujeme přesně podle výrobce daných předpisů a utahovacích momentů.

Touareg rozvody 3.0 tdi

Rozvody 3.0 TDI – Jaký je interval výměny?

U těchto motorizací 3.0 TDI a 2.7 TDI není předepsaný interval výměny a výrobce je uvádí jako doživotní. Ovšem první problémy s rozvody mohou přijít už okolo 200 000 Km, někdy i méně.

Sada rozvodů 3.0 tdisada rozvodů 3.0 tdi

Nejčastějším důvodem výměny rozvodových řetězů je opotřebení hydraulického napínáku, který už nedokáže při vypnutém motoru udržet dostatečný tlak. To má za následek nedostatečné napnutí řetězu a ten může při následném startu takzvaně přeskočit o jeden nebo dva zuby a tím způsobit rozsáhlé poškození motoru.

Zde můžete vidět poškozenou, vybroušenou spodní vodící lištu řetězu, včetně utrženého hliníkového šroubu u novější verze 3.0 TDI se dvěma řetězy (Audi A6 C7), v nájezdu okolo 220 000 km.

Audi Q7 rozvody 3.0 tdi výměna

Jak probíhá výměna rozvodů 3.0 TDI?

Rozvody u vozidel s motory 3.0 TDI jsou umístěny v zadní části mezu motorem a převodovkou. Tudíž u většiny vozidel a typů  motorizací 3.0 TDI je potřeba kompletně demontovat celý motor ven ( ano v některých případech je také možné vyměnit rozvodový mechanismus bez demontáže motoru, takzvaně přes demontovanou převodovku).

Jako první se provede kompletní diagnostika a zjištění celkového stavu vozidla pro případnou možnost řešení během tohoto servisu. Po přistavení vozu na zvedací zařízení se z motoru vypusí olej a chladící kapalina.

Následuje demontáž výfuku a hnací hřídele (kardanu), odpojení kabeláže, podtlakových hadic, hadic chladícího systému, systému nasávání vzduchu, odpojení přívodu paliva, odpojení řízení atd. Poté je možné demontovat samotný motor. Motor se spouští kompletně i s převodovkou směrem dolů.

Na samotném motoru je potřeba oddělit převodovku od motoru, dále jde ven turbodmychadlo s veškerými trubky a filtr pevných částic (DPF)

Následuje odpojení palivových trubek, railových lišt, demontáže vstřikovačů a konečné sundání ventilových vík. U starších verzí 3.0 tdi (verze do roku 2011, např. 176 kw, 171 kw, 165 kw) se čtyřmi řetězy není potřeba demontovat vstřikovače a ventilová víka při výměně rozvodového mechanizmu. U novějších verzí 2012 a výše je to nezbytné.

Během této práce dochází také k odpojení mnoha čidel a konektorů.

Po demontáži výše uvedených dílů následuje sejmutí krytu rozvodového mechanismu, který je k motoru připevněn k motoru lepeným spojem a poté teprve může dojít k samotné práci na rozvodovém ústrojí.

Rozvody 3.0 tdi Praha

V nájezdech nad 250 000 km doporučujeme zvážit také výměnu hydraulických zvdihátek při výměně rozvodů.

Cena výměny rozvodů 3.0 TDI se u nás pohybuje okolo 65 000 Kč, podle přesné verze této motorizace a daného modelu vozidla.

Pokud máte zájem o výměnu rozvodů 3.0 TDI u vašeho vozidla, neváhejte nás kontaktovat.

 

Audi Q7 3.0 tdi 200 kw rozvody
Audi A7 3.0 TDI CRTD
Audi A6 C7 3.0 bi-tdi 230 kw CGQB
Audi Q7 180 kw CRCA výměna rozvodové sady
Touareg 7P 4.2 TDI 250 kw
Touareg 7P 150 kw CJMA
VW Touareg 7P 180 KW CRCA
touareg 3.0 tdi 173 kw casa
Audi S4 4.2 BBK
audi q7 160 kw crte rozvody
A7 bi-tdi rovody